O Locusu

Locus je coworkingové centrum fungující v angličtině. Od začátku jsme ho budovali pro lidi pracující samostatně, tedy pro freelancery, lidi, kteří se živí psaním, digitální nomády, sólo podnikatele a další profesionály pracující na dálku, kteří chtějí pracovat mezi lidmi a ne o samotě. Dveře Locusu Workspace se poprvé otevřely 4. května 2010, což z něj činí nejdéle fungující coworkingové centrum v České republice.

Členové Locusu pocházejí z více než 20 zemí a velké procento z nich – přibližně třetina – pochází přímo z České republiky. Locus je proto skvělou volbou pro cizince, kteří by rádi poznali další cizince žijící v Praze, nebo chtějí rychle proniknout do českého prostředí a kultury. ZÁROVEŇ je ideální volbou pro Čechy, kteří chtějí být součástí mezinárodní komunity, nebo si chtějí procvičit angličtinu.

Hlavní výhody Locusu:

  • kvalitní kancelářské vybavení a mimořádně příznivá lokalita na pražských Vinohradech, díky kterým budete moci pracovat efektivněji a s větší profesionalitou
  • společenství anglicky mluvících cizinců i Čechů, které vám otevře dveře do místního i mezinárodního prostředí
  • pozitivní atmosféra a produktivní tvůrčí energie, která ve společenství příjemných lidí soustředěných na práci často přirozeně vzniká
  • lidi, se kterými můžete spolupracovat, přátelit se, vyměňovat si poznatky, nebo jen tak zajít na oběd
  • zdravé oddělení pracovního a rodinného života
  • nonstop (tj. 24 hodin, 7 dní v týdnu) přístup do kanceláře
  • flexibilní a dostupné možnosti členství
  • akce zaměřené na profesní růst, produktivitu práce i společenské vyžití

V Locusu se s ostatními členy seznámíte snadno. Můžete se účastnit neformálních akcí, které pro členy pořádáme, ať už se jedná o společné obědy a přestávky na kávu jednou za týden, jednou měsíčně pořádané společné hospůdky nebo turnaje v deskových a jiných hrách, nebo skupinová pracovní sezení zvyšující vaši výkonnost, workshopy a přednášky na téma profesního rozvoje.

Mnozí naši členové měli možnost pracovat v coworkingových centrech v zahraničí a často nám říkají, že v porovnání s nimi je komunita v Locusu jednou z nejsilnějších. To nás opravdu těší.

 

Náš tým

Mathias Vanluchene

Mathias Vanluchene

Majitel

Mathias pochází z Belgie, ale pražského života si užívá už od roku 2015. Poté, co procestoval velkou část jihovýchodní Asie, se usadil blíže své rodné Belgii. Myslí si, že Česká republika má mnoho krásných míst a zároveň je ideálním výchozím bodem pro další zahraniční cesty. Se dvěma malými dětmi se jeho láska k turistice proměnila na pobyt v přírodě, houbaření a návštěvu nejrůznějších dětských hřišť ve městě. Profesně se vždy věnoval online marketingu. Vlastníkem Locusu je od roku 2020, ale členem (a velkým fanouškem) se stal již dávno před tím.

Eva Sanz

Eva Sanz

Community Manager

Eva pochází ze Španělska, ale dlouho neposedí na jednom místě (i když v roce 2020 nejspíše musela). Žila ve 3 různých zemích a do Prahy přijela v září loňského roku. Kromě cestování se zajímá o fotografii, učí se nové jazyky, ráda tráví čas s přáteli a nyní pomalu vstupuje do světa digitálního marketingu. Na pozici Community manager ji v Locusu nejvíce baví příležitost setkat se s lidmi z celého světa a být součástí naší úžasné komunity členů.

Karolína Malecová

Karolína Malecová

Community Manager

Karolína je naše nová komunitní manažerka pocházející ze Slovenska. Po absolvování Vysoké školy ekonomické v Bratislavě, kde studovala Účetnictví a audit, ji přihláška na erasmus stáž přivedla do Prahy přímo do Locus workspace. Tanec je její největší životní vášní, které se na soutěžní úrovni věnovala 7 let. Pokud ji nevidíte v Locusu, pravděpodobně sedí v kavárně a vychutnává si pátou kávu dne. Ve volném čase také ráda cvičí jógu a chodí na turistiky s přáteli. Léto je její nejoblíbenější roční období, ale každou zimu ji můžete zastihnout na lyžích na slovenských horách, i když nemá ráda chladné počasí.

  • Locus Testimonial - Opeola Bukola